1. Anasayfa
  2. Otomobil

Media Nav Evolution Navigasyon Kabul Ediyorum Seçeneği Pasif

Renault araçlarda bulunan Media Nav Evolution Navigasyon cihazlarında radyo, medya gibi seçenekler çalışmasına rağmen navigasyona girerken çıkan “Kabul Ediyorum” seçeneğine basılmıyor ve navigasyon açılmıyor.        Bu sorun için servise gittiğinizde size güncelleme yapabilirse 100-150 TL ye veya yapamazlarsa cihaz değişimine kadar gidebileceği söyleniyor. Aracınızın garantisi varsa işlemi garanti kapsamında yaptırın uğraşmanıza gerek yok.

             Navigasyon Menüsünde Kabul Ediyorum seçeneğinin pasif olması nedeniyle açılmama probleminin çözme yöntemini uygulamaya geçmeden önce bu yöntem resimdeki Reno araçlardaki Media Nav Evolution cihazı için geçerlidir. Farklı modeldeki navigasyon cihazları için denenmemiştir. Bu cihaz için denenip sonuç alınmış bir işlemdir. 

Güncelleme yaparak sorunu çözeyim derseniz yine olamıyor çünkü cihaz bilgisayar bağlanarak güncelleme yapılamıyor (çift erkek usb ile denenmiştir), güncelleme yapmak için yine navigasyonu açıp oradan boş usb ye veri yükleyip güncellemeniz lazım dolayısıyla o da olmuyor.

Güncellemenin son adımında cihaz sizden “doğrulama anahtarı” (teyp kodu) isteyecektir. Yoksa boşuna işlemleri yapmayın.


Media Nav Evolution Navigasyon Kabul Ediyorum Seçeneği Aktifleştirme Yöntemi

  • Buradaki yazıda anlatılanları uygulayın. Bu işlemi doğru şekilde uyguladıktan sonra cihaz sürümünüz resimdeki gibi 4.0.5 olacak.
  • Bu işlemden sonra clio navigasyon açılmama hatası düzelecektir. Saat ayarını da düzeltebilirsiniz.
  • Navigasyon ayarlarından navigasyon sesini de Türkçe olarak ayarlamayı unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir