1. Anasayfa
 2. Otomobil

Mercedes E200 W124 Benzin Pompası Nerede?


W124 E200 Mercedes Benzinli Araçlarda Benzin pompası ve benzin filtresi, aracın sağ arka tarafında alt kısımda tekerleğinin iç kısmında bulunur. Üzeri plastik bir kapakla kapalıdır. Benzin pompasını sökmek için yakıt deposundan gelen hortumu, kilitli pense vb bir alet ile sıkmak gerekir.1994 E200 W124 Benzin Pompası ve Benzin Filtresi

Aracın benzin pompasında arızalı ise, araç benzinde çalışmaz. Ancak aracınız LPG’li ise lpg ile çalışabilir. Genelde sıralı sistem lpg’li araçların LPG düğmesine basılı tutarak çalıştırdığını zaman araç direk olarak lpg ile çalışabilir. 


Mercedes w124 araçlarıda aracın benzinde çalışmama nedeni ile ilgili olarak bir kaç kontrol yaptırılmalıdır. Ancak bu işlemler ustalar tarafından yapılmalıdır.

 1.  İlk olarak benzin rölesinin devreye girip girmediği kontrol edilmelidir. Benzin rölesi araç beyninin yanında bulunur, bu kısımların ustalar tarafından kontrolü sağlanmalıdır.
 2.  Benzin rölesi çalışıyor ise, motorun üzerinde bulunan benzin regülatörüne benzin gelip gelmediği kontrol edilir. 14’lük satı vida gevşetilir ve lastik sibopu benzer yapıdaki bu parçanın içine bastırıldığında ve benzin regülatörü devreye girdiğinde buradan benzin fışkırması gerekir.
 3. Benzin pompasının kontrolü ise araç sağ alt kısmındaki kapak sökülerek, kontak anahtarı açıldıktan sonra sesi dinlenerek devreye girip girmediği kontrol edilebilir.
 4. Ancak benzin filtresi tıkalı olduğu için de aynı problem yaşanıyor olabilir, bunun için benzin pompasına direk 12 volt dc akım verilerek çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir.
Benzin pompasının devreye girmemesi bir başka şekilde lpg kitinin beyni ile de ilgili olabilir. Aracın gaz-benzin geçişini sağlamaması bu soruna yol açabilir.


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. 9 Ekim 2020

  Benim e200 de. Bu pompa sol arka taraftaÇıkış hortumu benzin kaçırıyor orijinal yada yakın hortumu nasıl temin edebilirim?

 2. 9 Ekim 2020

  Benzin kaçağı çok tehlikeli bir durum, kendiniz temin etmek yerine ustanıza başvurmanız daha iyi olacaktır.

 3. Hocam aracım e200 w124 kasa benim sorun sadece motor ısınana kadr benzinde gaz yemesi çok düşük.çalışması tek seferde alıyo sıcak soğuk fark yok.geç çalışma sorunum yok benzin pompası ve filtresi ikisi de yeni sıfır değiştirildi.ama sorun devam ediyor.araç gaza geçince düzeliyo.daha atak oluyo.ısınınca benzinde de düzeliyo.aracı çalıştırınca hemen kalkış yaparsam araç nerdeyse gitmiyo gibi hele bayırda kaldı kalacak gibi oluyo ne kadar pedala bassam da tepki olmuyo ne olablr bu sorun

 4. 15 Ocak 2021

  Bir çok sebebi olabilir, bulunduğunuz şehirde soruşturarak önce Mercedes'e bakan bir elektrikçiye gidin.

 5. 23 Ağustos 2021

  saygılar benim araba 300 te 124 kasa 103 motor lep gede çalışıyor benmindede çalışıyor yanlız rampa çıkarken kessiklık yapıyor bilgi verirseni tşk ederim tel 05389256583 saygılar

 6. En iyi ihtimalle buji, buji tesisatı veya bobinlerden olabilir ustaya götürürüp baktırmanız gerekiyor.

 7. Selamlar olsun ben turkmenistanlyem bende E320 mersedes pribory sabah calisdiranda calisyor son calismiyor hojam

 8. Salam aleykem hojam E320 mersedes spidometr calismiyor

 9. 22 Ekim 2021

  Araba nerde? (Where is the car?)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir