İpucu

n11.com’dan alınan Ürünü İade Etmek

n11.com iade i%25C5%259Flemlerin11.com üzerinden alışveriş yaptığınız zaman tüketiciyi korumak için bazı kurallar uygulanır. Bunlardan ilki site üzerinden satış yapılan firmalarla yapılan anlaşma ve firmadan alınan depozitolardır.

       Daha sonra ise alışveriş esnasında tüketiciyi korumak için alınan ürünün parası satıcıya değil n11.com hesabına geçer. Siz ürünü kargodan teslim alır ve onaylarsanız n11 satıcıya parasını öder. Fakat siz ürünü teslim aldıktan sonra 3-5 gün onaylamazsanız, zaman geçtiği için otomatik olarak ürün teslim alınmış sayılır ve satıcıya sistem tarafından sattığı ürünün parası ödenir.


N11.COM’dan Ürün Aldın İade Etmek İstiyorum


İade koşulları her kategori ürün için farklıdır. Bu sebeple öncelikle aldığınız ürünün iade koşulları ile ilgili olarak n11 üzerindeki canlı yardım üzerinden müşteri hizmetlerine sorabilir veya telefonla arayıp sorabilirsiniz. 

N11.COM ÜRÜN İADE İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

İade koşullarına uygun ürünü iade etmek için;

  •  n11 sitesine üye girişi yapıyoruz.
  • Siparişlerim seçeneğine giriyoruz.
  • İade talebi oluştur diyoruz.
    Siz iade talebi oluşturduğunuzda sistem size ürünü hangi kargodan ve hangi numara ile göndereceğinizi yazar. Gönderi numarasını not ediyor ve bu numara ile ilgili kargo şubesini gidip ürünü aldığımı şekilde iade etmek üzere göndereceğiz.
  • İade talebi yaptığınızı firmaya mesajla ve n11 müşteri hizmetlerine canlı yardımdan bildirebilirsiniz.

N11.COM İade Süresi Ne Kadar?

    Az önce dediğim gibi ürünlere göre iade süresi farklıdır. Ancak kritere uygun bir ürünü, n11 sitesinden iade talebi yapıp sonra kargo ile gönderdiğiniz zaman, ürün satıcıya ulaştıktan 3 iş günü + 24 saat süre sonunda içinde iade talebinize cevap vermek zorunda. İadeyi kabul ederse zaten sistem üzerinden kabul eder ve n11 size paranızı 1-2 gün içinde iade eder. Eğer bu süre içinde satıcı herhangi bir işlem yapmazsa otomatik iade kabul edilmiş sayılır ve yine paranız iade edilir. 

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu