Mobil

Note 7 Su Geçirmezlik Özelliği İçin Uyarı

note%2B7%2Bsuya%2Bne%2Bkadar%2Bdayan%25C4%25B1yor
Note 7 IP68 Sertifikası

Note 7 ile birlikte ilk olarak bir Note telefonu Su ve toza dayanıklılık özelliği ile geldi. IP68  Sertifikasına sahip Galaxy Note 7 nin bu dayanıklılık özelliği ile ilgili kullanıcı olarak dikkatli olmanız gereken noktalar var. Note 7 Ne Kadar Dayanıklı ? Su Geçiriyor Mu?


IP68 sertifikasının bir dayanıklılık sertifikası olduğunu unutmayın. Bu sertifika her türlü su – toz geçirmez değil sadece belirli limitlere kadar dayanıklıdır anlamına geliyor.

  • Temiz suya karşı kapalı iken maksimum 15-35 derece sıcaklığa sahip su içinde maksimum 1,5 metre derinlikte ve 30 dakika süre testine dayanıklı olduğu bildiriliyor.
  • Deniz suyu gibi tuzlu veya tuzlu suya maruz kaldıktan sonra Note 7 yi mutlaka temiz su ile yıkayın veya silin. Tuzlu su zarar verebilir.
  • Her türlü suya dayanıklı değildir. Su tuzlu veya asitli olmayacak, çok soğuk veya sıcak olmayacak ve belirli bir derinlik altına düşmeyecek.
  • Akıntılı sular da cihaza zarar verebilir.

    Kısaca özetlemek gerekirse suya dayanma mevzusu s7 reklamında da gördüğümüz gibi  bulaşık suyuna düşüp zarar görmeden çıkması amacıyla yapılmış gibi bir şey.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu