1. Anasayfa
  2. Mobil

Note 7 Su Geçirmezlik Özelliği İçin Uyarı


Note 7 IP68 Sertifikası

Note 7 ile birlikte ilk olarak bir Note telefonu Su ve toza dayanıklılık özelliği ile geldi. IP68  Sertifikasına sahip Galaxy Note 7 nin bu dayanıklılık özelliği ile ilgili kullanıcı olarak dikkatli olmanız gereken noktalar var. Note 7 Ne Kadar Dayanıklı ? Su Geçiriyor Mu?


IP68 sertifikasının bir dayanıklılık sertifikası olduğunu unutmayın. Bu sertifika her türlü su – toz geçirmez değil sadece belirli limitlere kadar dayanıklıdır anlamına geliyor.

  • Temiz suya karşı kapalı iken maksimum 15-35 derece sıcaklığa sahip su içinde maksimum 1,5 metre derinlikte ve 30 dakika süre testine dayanıklı olduğu bildiriliyor.
  • Deniz suyu gibi tuzlu veya tuzlu suya maruz kaldıktan sonra Note 7 yi mutlaka temiz su ile yıkayın veya silin. Tuzlu su zarar verebilir.
  • Her türlü suya dayanıklı değildir. Su tuzlu veya asitli olmayacak, çok soğuk veya sıcak olmayacak ve belirli bir derinlik altına düşmeyecek.
  • Akıntılı sular da cihaza zarar verebilir.

    Kısaca özetlemek gerekirse suya dayanma mevzusu s7 reklamında da gördüğümüz gibi  bulaşık suyuna düşüp zarar görmeden çıkması amacıyla yapılmış gibi bir şey.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir