Mobil

Numara Taşıma Sonrası Uyarı Tonlarını Kaldırma

numara ta%25C5%259F%25C4%25B1ma sonras%25C4%25B1 uyar%25C4%25B1 tonu kapatma ayar%25C4%25B1 turkcell vodafone avea

 

 

 

 


Son yapılan düzenleme ile artık aradığınız numaralarda numara taşıma nedeniyle duyulan uyarı tonu artık kaldırılabiliyor. Her operatörde  farklı yöntem ile kaldırılıyor. İşlemler ücretsizdir. İşlemleri şuan abone olduğunuz operatör üzerinden yapacaksınız. Bu işlem arama yaparken duymamakla ilgili yani numara taşıyayım ama benim taşıdığıma dair uyarı tonu olmaması için bir işlem yapılamıyor. Operatörlere göre yapılacak işlem;

 

VODAFONE ARAMALARDA UYARI TONU KAPATMA

Numara taşınabilirliği uyarı tonu 1 Ocak 2016 tarihine kadar istemeyenlere verilmeyecek, bu tarihten sonra ise sadece isteyenlere verilecektir. 

Aramalarınızda uyarı tonu duymak istiyorsanız E, duymak istemiyorsanız H yazarak 2222’ye ücretsiz kısa mesaj gönderebilirsiniz. Talebiniz 16 Mayıs 2015 tarihi itibariyle aktif olacaktır.
 

TURKCELL NUMARA TAŞIMA NEDENİYLE UYARI TONU KAPATMA

  • Abonelerimiz diğer operatör yönüne yapacakları aramalarda numara taşıma uyarı tonu dinlemek isteyip istemediklerine dair tercih yapabilecektir.
  • Uyarı tonu dinlemek istemediğini belirten abonelerimize 16 Mayıs 2015 tarihinden itibaren uyarı tonu dinletilmeyecektir.
  • 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren de uyarı tonu sadece isteyen abonelere dinletilecek, duymamayı tercih eden veya herhangi bir tercih iletmeyen müşterilerimize ise dinletilmeyecektir.
  • Aramalarınızda uyarı tonu duymak istiyorsanız E, istemiyorsanız H yazarak 6611’e iletebilirsiniz.

 

AVEA NUMARA TAŞIMA SONRASI UYARI TONU KAPATMA

 


Numara taşınabilirliği uyarı tonu, kullanmakta olduğunuz operatörün ön koduna (555-505 vb.) sahip olan ve numarasını taşıyan aboneleri aradığınızda duyulan tondur.
BTK kararı gereğince numara taşınabilirliği uyarı tonu;
16.05.2015 tarihi itibarıyla, duymak istemeyen müşterilerimize dinletilmeyecek, duymayı tercih eden veya herhangi bir tercih iletmeyen müşterilerimize ise dinletilmeye devam edecektir.
01.01.2016 tarihi itibarıyla ise sadece duymak isteyen müşterilerimize dinletilecek, duymamayı tercih eden veya herhangi bir tercih iletmeyen müşterilerimize ise dinletilmeyecektir.
Aramalarınızda uyarı tonu duymak istiyorsanız E, istemiyorsanız H yazarak 5555’e iletebilirsiniz.

 

 
 
15 Nisan 2015 tarihi itibariyle abonelerimiz, yapacakları aramalarda uyarı tonu (Bip Sesi) duymak isteyip istemediklerine dair tercihlerini bildirebilmektedir.
 
 

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu