Nasıl Yapılır?

NVSIP Uygulaması Kurulumu ve Ayarları

Yeni Güvenlik kamera kayıt cihazlarında bulunan DDNS özelliği sayesinde artık sabit IP ihtiyacı duymadan hatta internet ve modem ile ilgili herhangi bir ayar yapmadan sadece DVR kayıt cihazlarını ethernet portu veya varsa wifi özelliği ile internete bağlayarak mobil cihazlar için geliştirilen bir çok alternatif programlar ile uzaktan mobil veya pc üzerinden güvenlik kameraları izlenip yönlendirile bilmekte ve sistem ayarları yapılabilmektedir.
Bu yazı da NVSIP uygulaması kullanımı, ayarlarının yapılması ve cep telefonu ile internet üzerinden güvenlik kamerasına nasıl izleme yapılabileceği hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

NVSIP Uygulaması android ve iphone gibi platformlarda market üzerinde ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulama cihazınıza yüklendikten sonra NVSIP ayarlarına geçmeden önce Güvenlik Kamerası kayıt cihazınızla ilgili yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

NVSIP Uygulamasını Kulkanmak İçin Kayıt Cihazı Ayarları

1. Öncelikle kayıt cihazını ilk kurulum ayarlarını yapın.
2. Ethernet portu veya varsa wifi özelliği ile kayıt cihazını internete bağlayın.
3. Kayıt cihazı menüsünden kullanıcılar bölümünden internet kullanıcısı oluşturun. Kullanıcı adı ve şifresi belirleyin ve ayrıca internet üzerinden bağlanacak kullanıcının yetkilendirmelerini yapın. (Örneğin izleme,sistem ayarları vb.) Ayrıca hangi kameraları görebileceği.
Bu ayarları doğru olarak yaptıktan sonra NVSIP uygulamasını açın ve resimlerde olduğu gibi adımları uygulayın.

NVSIP Uygulaması Kullanımı Resimli Anlatım

1. Uygulamayı açın. Açılış esnasında 3g üzerinden izelemenin internet paketi veya faturanıza yansıyacağını hatırlatan bir uyarı alırsınız. Mobil cihazınız üzerinden wifi bağlantısı ile de izleyebilirsiniz.


2. Uygulama açılışta üyelik bilgileri ister ancak alt tarafta ziyaretçi girişi de mevcuttur. “Visitor Login” e dokunarak giriş yapın. Bu ziyaretçi olarak giriştir. Daha sonra kayıt olarak üye girişi de yapabilirsiniz.

Nvsip%252520ile%252520cep%252520telefonundan%252520kamera%252520izleme

3. Açılan sayfada üst tarafta bulunan + sembolüne dokunun.4. Resimde işaretli olan “Please Input the Device ID” yaza yere kayıt cihazının kutusunun üzerinde veya kayıt cihazının üzerinde-altında bir etikette yazan Cihaz Kimlik Numarasını girin. Eğer numarayı bulamıyorsanız numara alanını boş bırakarak Kayıt cihazınızın menülerinde veya ilk açılışında QR kod gösterir bu kodu ekrandan Scan yazan yere dokunarak kameradan okudun. 


5. Cihazınız bukunduktan sonra az önce oluşturmuş olduğunuz internet kullanıcısına ait kullanıcı (username) adı ve şifre (password)  bilgisi istenecektir. Bu bilgileri girin ve kayıt cihazına bağlı yetki verilmiş kameraları izlemeye başlayabilirsiniz.Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu