Ok Google Cihazımı Kur Ne Demek?
  1. Anasayfa
  2. Nedir?

Ok Google Cihazımı Kur Ne Demek?

OK Google cihazımı kur cihazlarınızda asistan seçeneğini kullanmanızı sağlar. Bu kurulumu tamamlayarak cep telefonunuzu ya da tabletinizi kolay ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanıcılar ise bu kurulumu nasıl tamamlayacağını merak eder. Kurulum aşaması son derece basit ve pratik nitelikler taşır.

Cihazlar OK Google İle Nasıl Kurulur?

OK Google cihazımı kur seçeneği kullanıcıların konfor düzeyini artırmaları için tercih edilir. Bu kurulum sizi telefon ya da tabletlerde Google özelinde yer alan asistan hizmetine bağlar. Bu işlem için şu adımları takip etmeniz gerekir;

  • Google Asistan ile nasıl iletişim kuracağınızı seçin.
  • Android telefonunuzda ya da tabletinizde “Ok Google, Asistan ayarlarını aç” kısmına tıklayın.
  • Tüm ayarlar ve sonrasında altında bulunan Genel kısmına dokunun. Bu aşamadan sonra da tercih edilen girişinizi seçin.
  • Talep ettiğiniz şeyi yazarak ya da söyleyerek dilediğiniz gibi belirtebilirsiniz.

Bu aşamalar doğrultusunda asistan hizmetini siz de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kişisel asistanınıza cihazınız ile ilgili her türlü problemi kolay bir şekilde danışabilirsiniz. Bu kurulum için yalnızca birkaç dakikaya ihtiyacınız olduğunu söylemek yanlış olmaz.

OK Google Nasıl Kullanılır?

Telefonunuza yükledikten sonra OK Google özelliklerini kullanmak son derece kolay bir nitelik taşıyor. Android Cihazınızda OK Google’ı kullanmak için Google asistan kısmını açın ve talebinizi açıkça belirtin. Artık her şeyi söyleyebilir ya da yardım için soru sorabilirsiniz. Telefonunuz kilitliyken de OK Google’ı kullanabilirsiniz. Google Voice Assistant Android 8.0 veya üzeri sürümlerde sorunsuz bir şekilde desteklenir.

iPhone kullananların bu hizmetten yararlanması için önce Bluetooth özelliğini açması gerekiyor. Ayrıca Google Home uygulamasının en güncel sürümünü de indirmelisiniz. Uygulamayı açmalı ve sonrasında kurulumu eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Ekrandaki talimatları takip ettiğinizde kısa süre içinde kullanıma hazır olacaksınız.  OK Google cihazımı kur özelliğini aktive ettikten sonra siz devre dışı bırakana kadar hizmet sunmaya devam eder.

Sık Sorulan Sorular

OK Google Cihazlarda Neden Açılmaz?

Eğer cihazınız herhangi bir internet ağına bağlı değilse ya da mikrofonunuzu kapalı unuttuysanız bu özellik cihazlarınızda çalışmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir