1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Online Özel Ders Yapmak İçin Program Tavsiyesi – Ücretsiz


Son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan biri görüntülü görüşmeye ek olarak ekrana bir şeyler koyarak ders anlatma, soru çözme vb şeyler için gereken bir uygulama.

Çoklu katılımlar için bir çok program ismi ön plana çıkmış durumda.
Bizim tavsiye edeceğimiz program ise daha bilindik ve güvenli bir uygulama. Üstelik bir çok farklı platformda da ücretsiz olarak kullanılabiliyor.
ONLINE ÖZEL DERS VERMEK İÇİN PROGRAM TAVSİYESİ
Bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan sesli veya görüntülü olarak konuşurken aynı anda ekranda interaktif olarak bir şeyler paylaşıp göstermek istiyorsanız bunun için ücretsiz ve bilindik bir programın az bilinen bir özelliğini kullanacağız.
GÖRÜNTÜLÜ KONUŞURKEN EKRAN PAYLAŞMAK
Bunun için skype programını kullanacağız. Programın sizin ve karşı tarafın cihazına yüklenip, üyelik oluşturduktan sonra görüntülü veya sesli arama yapıyoruz.
Konuşma esnasında alt kısımda bulunan seçeneklerden ekran paylaşımı seçeneğini tıklayarak-dokunarak skype ekran paylaşımını açıyoruz. Bunu konuşma esnasında açan kişinin cihazının ekranı karşı tarafın ekranında görünmeye başlar. Aynı zamanda konuşma penceresini de ekranın bir köşesinde görebilirsiniz.
BİLGİSAYARDAN TELEFONA ÖZEL DERS ANLATMAK İÇİN UYGULAMA
Tüm platformlar için uygulaması bulunan skype ile örneğin windows bilgisayarınızdan telefonunda skype yüklü birini arayarak onunla görüntülü konuşurken aynı anda ekranda birşeyler paylaşabilirsiniz. Bu sayede soru çözme, konu anlatma yahut bir program kullanımı anlatma gibi bir çok farklı alanda online eğitim yapabilirsiniz.
ZOOM DAN BAŞKA ÇOKLU GÖRÜŞME UYGULAMASI
Skype ile grup araması sayesinde 50 kişiye kadar bağlanabilir ve yine ekran paylaşabilirsiniz.

SKYPE İLE EKRAN PAYLAŞMA NASIL YAPILIR?
Skype sesli veya görüntülü konuşurken alt kısımda bulunan seçenekleri açtığınızda görünen “Ekranı Paylaş” seçeneği ile ortaya bir çalışma ekranı açabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir