1. Anasayfa
  2. İpucu

Pansirelj


Pansirelj kelimesi ‘ın “Hiçlikte Randevu” adlı günlük tarzı olarak psikiyatri alanında uzman olan ve bu alandaki deneyimlerini Edebiyat sahnesine aktarma işlemini başarıyla gerçekleştiren Kriton Dinçmen tarafından kaleme alınmış kitabındaki günlüklerin sahibi Cecile nin içine kapanıp kurmak istediği dünya sistemini gerçekleştirmek için gerekli olduğunu düşündüğü ilmin ismi pansirelj.

Çirkinler ile aptallardaki menfî elektrikiyeti, güzel ve akıllılardaki müspet elektrikiyet ile karıştırdıktan sonra herkesin aynı olacağı, eşit olacağı, müspet ve menfilerin ve de objektif ile sübjektifin ortadan kalkacağı ve dolayısıyla çekişme ve kavgaların yer almayacağı bir dünyayı oluşturacak yeni bir tür insan yaratmayı amaçladım! Tüm bilinen ilimler ile bütün dinleri birleştirerek ırk, millet, din ve memleket farklarını ortadan kaldıracak yeni bir yaşam düzeni, yeni bir dünya kurmasını amaçlıyorum; bunun için de yeni bir ilmin kurulması gerek! Bu yeni ilmin adı pansirelj olacak! Yani, ilimler ve dinler bileşkesi…HİÇLİKTE RANDEVU KİTABI 


Yazar : Kriton Dincmen
Kitap : Hiçlikte Randevu
Kitap Hakkında: Ailesiyle yabancı bir ülkenin ıssız bir yöresinde sıkıntıları, krizleri ve uçsuz bucaksız denizle, dalgalarla başbaşa kalan bir Fransız genç kızın günlüklerini aktarıyor Kriton Dinçmen. Cécile’in serüvenini kendi ağzından dinlerken bir uzmanın size her adımda yardımcı olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü bu kitap, bir yazarın psikiyatri dalındaki bilgilerinden yararlanmasının ürünü olduğu kadar, bir psikiyatrin “işini” edebiyata dönüştürme girişimidir de.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir