Nasıl Yapılır?

Samanyolu Galaksisi Gözle Görülür Mü?

Samanyolu Gözle Görülür Mü?

     Çıplak gözle Samanyolu’nun bulut şeklindeki o güzel görüntüsünü görebilir miyiz? Gece gökyüzüne, yıldızlara doğru bakan bir çok insan merak eder. Gökyüzündeki yıldızlar daha yakından nasıl görünür? 

    

Twitter’da Karanlığın aydınlık fotoğrafları.. Günlük gökyüzü gözlemleri 🔭🪐 infosuyla yayın yapan Betül Türksoy isimli hesap bu konu ile ilgili bize cevap olacak bir paylaşımda bulunmuş.

Evet 

✔️Samanyolu gerçekte görünüyor mu? Evet, karanlık bir yerde, çıplak gözle, bu ham(1.) fotoğraftakine çok benzer şekilde görülebiliyor..
✔️Fotoğrafta sadece renk ve ışık düzenlemesi yapılarak 2.karedeki sonuca ulaşıyoruz..
Sony A7R2/18mm, 15 sn,f/2.8,iso3200 pic.twitter.com/UU42ffXa1d

— Betül Türksoy (@betulturksoy_) September 3, 2021

Aynı kullanıcı yine başka bir paylaşımında Kayseri ilinde çektiği Samanyolu görüntüsünü paylaşmış.

Samanyolu Fotoğrafı – Kayseri

Yıldız Gözlemciliği

    Gökyüzü gözlemciliği yapmak için ille de bir teleskop almak gerekiyor mu? Veya Ay’ın daha yakın açıyla fotoğrafını çekmek için profesyonel fotoğraf makinelerine mi ihtiyacımız vardır? Bu soruların yanıtı tamamen sizin amacınıza göre değişiyor. Profesyonel bir uzay – yıldız gözlemcisi mi olmak istiyorsunuz? Yoksa amatör ve güzel ay fotoğrafları mı çekmek istiyorsunuz?

    Elbette önemli bir konuda bu iş için ayırmış olduğunuz bütçe? Başlangıç için bir teleskop fiyatı ne kadar? Teleskop’tan cep telefonu ile fotoğraf çekilir mi? Profesyonel fotoğraf makinesi hemen almalı mıyım? 

    Tüm bu sorular ile çıkacağınız bu yolda hiç bir adım atmadan önce bu konu özelinde youtube kanalı olan uzay – galaksi – yıldız fotoğrafçılarının bu konu hakkında anlattıklarını izleyip dinlemeniz gerekecek. Sonrasında da kararınızı verip teleskop fiyatlarını, profesyonel fotoğraf makinesi tavsiyelerini, fotoğraf makinesi için zoom mercek fiyatlarını ve tavsiyelerini araştırmalısınız. 
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu