Mobil

Samsung “Battery Level At %” uyarısı kaldırma.battery%2Blevel%2Bat%2Bbildirimi%252C%2Bsamsung%2Bingilizce%2Bbatarya%2Bbildirimi

Samsung telefonlarda çıkan ingilizce batarya uyarısını kaldırma. Samsung telefonlarda ingilizce olarak kendi kendine batarya seviyesi düştüğünde “Battery Level At % “  uyarısı çıkıyor ve alt tarafta “Dismiss” ve “Ok, Do all” yazısı çıkıyor. Ayrıca samsung telefonu şarja takınca ingilizce yazılar ve resimler çıkıyor.


Bu uyarıların nedeni Samsung android telefonlarda varsayılan olarak yüklü olan “Peel Remote” adlı uzaktan kumanda ve tv yayın rehberi uygulamasıdır. Ayrıca bu uygulama telefonda ara sıra reklam da çıkarabiliyor. Samsung telefonlarda reklam ve batarya uyarısından kurtulma yöntemi.
Bu uyarılardan kurtulmak için 2 seçeneğiniz var, eğer “peel remote” uygulamasını kullanmıyorsanız tamamen devre dışı bırakmak veya uygulama ayarlarına girerek “şarj uyarı” bildirimlerini kapatmak.


İlk olarak “Peel Remote” uygulaması bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın.  • Peel Remote uygulamasını açıyoruz.

peel%2Bremote%2Bvir%25C3%25BCs%2Bbildirimler
Samsung peel remote uzaktan kumanda uygulaması
  • Peel Remote açıldıktan sonra “ayarlar” sembolüne tıklayarak, ayarlara giriyoruz.

peel%2Bremote%2Bayarlar%2Bsamsung%2Btv%2Bkumanda%2Buygulamas%25C4%25B1%2Bbildirimleri%2Bengelleme
Peel Remote Ayarları  • Peel Remote ayarlar menüsünden bildirimler menüsüne dokunuyoruz.


peel%2Bromete%2Bbildirimleri%2Bengelleme
peel remote bildirim ayarları
  • Bildirim ayarlarının alt kısmında yer alan “Battery Saver Alerts” yanındaki seçeneği, dilerseniz onun altındaki çentiği de kaldırıyoruz.

peel%2Bremote%2Bbildirimleri
Samsung ingilizce batarya uyarısı kaldırma.

İşlem bu kadar, artık samsung telefonunuzda ingilizce şarj uyarısı çıkıp durmayacak.

PEEL REMOTE UYGULAMASINI KALDIRMA

Eğer Peel Remote uygulamasını tamamen kaldırmak isterseneniz, menüden “peel remote” uygulama simgesine basılı tutun ve ekranın üst kısmında beliren “devre dışı bırak” seçeneğinin üzerine sürükleyip bırakın, güncellemeleri kaldırın  ve uygulama artık menü de görünmeyecek ve bildirim de vermeyecektir.

PEEL REMOTE UYGULAMA NE İŞE YARAR?Bu uygulama samsung android cihazlarda varsayılan olarak gelen, tv kumandası ve televizyon rehberi uygulamasıdır. Kızıl ötesi özelliğini kullanarak televizyon kumandası görevi yapar ve internetten televizyon yayın rehberlerini alarak size hangi kanalda ne var gösterir. digiturk, dmart gibi platformlar ile de entegre olabilir.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu