1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung Ekran Pin Kodu Sıfırlama


Samsung  Ekran Pin Kodu Kilitlendi


Samsung  cep telefonlarında ekran parolasını unutur ve açamazsanız  açmak için bir yöntem var.


Bu yöntem sayesinde kilitlenen telefonu sıfırlamadan, hafızası silinmeden açabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmak için Samsung Hesabınız olması gerekiyor ve cihazınızda bu hesabın açık olması gerekiyor. Eğer kilitlenen samsung telefonda samsung hesabınız açık ise tıpkı google cihaz yöneticisi gibi samsung cihaz yöneticine internet üzerinden bağlanıp, telefonu uzaktan yönetebilirsiniz. Bu cihaz yönetici uygulamaları cihaz çalınma – kaybolma durumlarında telefonun internetten yerini bulmak, kilitlemek veya sizi aramasını söylemek gibi amaçlarla kullanılıyor.

Fakat android cihaz yöneticisinden farklı olarak samsung cihaz yöneticisinde, kilit açma özelliği de var. Bu özellik sayesinde kilitlenen samsung telefonun ekran kilidini veya güvenlik kodunu samsung hesabınız üzerinden açabilirsiniz. 

Samsung  Ekran Şifresini Unuttum!

Bu işlemi uygulamak için aşağıdaki adımları takip edin.


İlk olarak aşağıdaki linke gidip, samsung hesabınız ile tarayıcı üzerinden oturumu açın;Oturumu açarken ID yazan yere, Samsung hesabınıza kayıtlı e posta adresinizi girin ve porlanızı girerek oturumu açın.

NOT: Eğer parolanızı unuttuysanız ama e posta adresiniz biliyorsanız hesap parolanızı sıfırlayıp giriş yapabilirsiniz, problem olmuyor.

Oturum açıldıktan sonra açılan seçeneklerden, Telefonumu Bul seçeneğine girin,
samsung cihaz yöneticisi ile şifre sıfırlama

Açılan sayfada harita açılmaz ve tekrar giriş yapmanızı isterse aşağıdaki giriş yapın.


Harita açıldıktan sonra, sağ taraftaki “more” seçeneğini açın
Genişleyen menüden “unlock my device” seçeneğine tıklatın.
Samsung telefon kilidini açmak için sizden tekrar samsung hesap parolanızı isteyecektir. Girin ve “unlock” seçeneğini tıklayın.İşlem bu kadar, kilitli telefonunuzu dediğim gibi samsung hesabına bağlıysa bu şekide sıfırlamadan açabilirsiniz. Bu işlem sadece ekran pin kodu veya deseni sıfırlar, telefondaki verilerinizi silmez. Telefonunuza tekrar şifre ayarlarını yapmanız gerekir.E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir