İpucu

Galaxy S8 de FM Radyo Var Mı?

Galaxy S8+ Fm Radyo Özelliği


Galaxy S8+ da FM Radyo Var Mı?


Artık çoğu üst düzey telefonda olmayan ve bu özelliği aramayı bile unuttuğumuz FM radyo özelliği Samsung un son amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ da var. (*)
Ancak ilginç olan bu özellik için menüye FM radyo uygulaması konulmamış olması.

Samsung S8+ FM Radyo Çalıştıran Uygulama

Samsung S8 FM Radyo Programı

Samsung Galaxy S8 de FM radyo dinlemek için Google Play Stora da ücretsiz olarak bulunan “Next Radio” (*) uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
* Bu uygulama cihazın sadece ABD’de satılan versiyonlarında çalışmaktadır. Yani Samsung Galaxy S8+ FM radyo özelliği sadece Amerika için üretilen cihazlarda mevcut. 

Samsung Galaxy S8+ FM Radyo Neden Türkiye’deki Telefonlarda Çalışmıyor ?


Bunun sebebi cihazlarda kullanılan farklı işlemcilerden kaynaklanıyor.  ABD piyasası için üretilen S8 lerde kullanılan işlemciler harici donanıma ihtiyaç duymadan FM radyo çalıştırabiliyor.

Samsung S8 + FM Radyo Yükleme


Samsung Galaxy S8 telefonunuza FM radyo yüklemek için öncelikle cihazının ABD için üretilmiş olan cihazlardan olması gerekiyor. Eğer elinizde Amerika versiyonu S8 varsa yukarıda linkini verdiğimiz Next Radio adlı uygulamayı Google Play store dan indirip S8 ile ücretsiz radyo FM radyo dinleyebilirsiniz.


Eğer Next Radyo uygulamasını indirirken “bu uygulama ülkenizde kullanılmıyor veya “bu uygulama hiç bir cihazınızla uyumlu değil” gibi bir hata alıyorsanız;


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu