Signal Hesabı Nasıl Silinir?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Signal Hesabı Nasıl Silinir?

Signal Hesabı Nasıl Silinir?

Signal hesabı silme uygulamayı kullananlar tarafından merak ediliyor. Uçtan uca şifreleme özelliğine sahip popüler bir uygulama olan Signal, pek çok kişi tarafından sevilse de her kullanıcıya hitap etmiyor. Bu durum uygulamayı kurup deneyenlerin ve memnun kalmayanların da olduğunu gösteriyor. Eğer siz de bu gibi bir durum yaşıyorsanız hesabınızı silerek pasif hale getirebilirsiniz.

Signal Hesabı Silmek İçin Yapılması Gerekenler

Çeşitli sebepler dolayısıyla ihtiyaç duyulan Signal hesabı silme için hem iOS hem de Android işletim sistemlerini tercih edebilirsiniz. Yalnızca birkaç basit adım ile hesabınızı silerek mesajlaşma verileriniz, kişileriniz ve medyanızın tamamen silinmesini sağlayabilirsiniz.

Signal hesabınızın silme işlemini tamamladıktan sonra aynı numarayla tekrar kayıt olsanız dahi verileriniz geri gelmez. Bu durumu göz önünde bulundurmalı, gerçekten talep ediyorsanız hesabınızı silmelisiniz.

  • Signal hesabınızı silmek için öncelikle uygulamayı açmalı ve ekranın sol üst köşesinde bulunan profil ikonuna tıklamalısınız.
  • Açılan seçeneklerden advenced yani gelişmiş seçeneğini tercih ederek ilerlemelisiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranda ülke bilginizi ve telefon numaranızı girmelisiniz. Bu alanda girdiğiniz telefon numaranızın hesabınızla ilişkili numara olduğundan emin olmalı ardından delete account yani hesabı sil yazısına tıklamalısınız.
  • Karşınıza çıkan son ekranda sistem onaylamanız için bir metin gösterecektir. Bu metni onaylandıktan ve tekrar delete account seçeneğini tercih ettikten sonra hesabınız otomatik olarak silinecektir.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir Signal hesabınız bulunmaz. Uygulamayı telefonunuz üzerinden de kaldırabilirsiniz.

Signal Hesabı Silerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kullanıcılarının yaşadıkları herhangi bir olumsuz durum veya memnuniyetsizlik durumunda hesaplarını silmelerine imkan tanıyan Signal, hesap silme konusunda herhangi bir problem yaratmaz veya uzun işlemler gerçekleştirmenizi talep etmez. Hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip telefonlarınız aracılığıyla dakikalar içerisinde Signal hesabı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat hesabınızı sildikten sonra tekrar kullanmanızın mümkün olmadığını ve içeride bulunan bütün verilerin de sonsuza dek silineceğini göz önünde bulundurmalısınız. Gerekli bilgileri telefonunuza kaydetmeden veya kopyalamadan silme işlemini yapmamaya özen göstermelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

Signal hesabını hangi platformlardan yapabilirim?

Android ve iOS platformlarından birkaç basit adım ile Signal hesabınızı silebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir