1. Anasayfa
 2. İpucu

Site Lite SL-150 Sıfırlama Lazeri


Dikkat !!!
Bu tür cihazları gözünüze tutmak kalıcı görme kayıplarına neden olabilir.  
Atış sporu ile ilgilenenler ya da ateşli silahlarla avlanmayı sevenler ile profesyonel olarak atış yapan askerler silahın sıfırlamasının ne kadar önemli olduğunu bilirler. Özellikle günümüzde silahları artık dürbünsüz olarak düşünemediğimiz için ve bu dürbünlerin de hassas olmasından dolayı sıfırlamalar  çok çabuk bozuluyor ve atış isabet ihtimali ortadan kalkıyor. Her seferinde mermi harcayarak atış yapmak da işin cabası. İnceleyeceğimiz ürün ise bu amaçla kullanılabilir. Kullanılabilir diyorum çünkü aslen bu ürün bir ön sıfırlama için geliştirilmiş. Yani tamamen bu ürün ile sıfırlama yapıp ateş edip teyit etmenize gerek yok gibi bir iddiası yok. Ancak yine de ilk ön sıfırlama ve teyit işleminden sonra küçük çaplı kaymalar için kullanılabilir.


Site Lite SL-150 Sıfırlama Lazeri Kullanım Alanı

Sıfırlama ihtiyacı olan silahların sıfırlanmadan önce ateş etmeden sıfırlama ayarlanmasının yapılmasında kullanılır. Gerekli sıfırlama yapıldıktan sonra teyit atışı yapılmalıdır.

Site Lite SL-150 Sıfırlama Lazeri Özellikleri

 1. Sıfırlanabilen hemen her silaha uyum. 5.56 mm den 12.7 mm silahlara ve av tüfeklerine dahil.
 2. Farklı silahların namlularına göre kutusunda farklı vidalı uçlar ve lastikler çıkıyor.
 3. Uzun pil ömrü. (400 saate kadar)
 4. Artıkın doğrultma ucu. (Lazeri karşıya yatay ve dikey olarak veren harici uç sayesinde dürbün üzerindeki artıkını doğrultabilirsiniz.)
 5. Hafif ve kolay kullanım.

Site Lite SL-150 Sıfırlama Lazeri Kutu İçeriği

Kutu içerisinde;
 1.  Pili takılmış şekilde lazer
 2. Lazer ucuna namlu ebatlarına göre monte edilecek kırmızı yivli uçlar.
 3. Namlu ucuna sıkı oturması ve namluya giren metal ucun namluya temas edip zarar vermemesi için her ebat namluda farklı yerlere takılacak halka lastikler. (Kitapçığında hangi ebat namluda hangi boy lastiğin nereye takılacağı gösteriliyor) Ayrıca halka lastiklere yağ sürmeden namluya sokarsanız kopabilir. 
 4. Artıkın doğrultmak için lazerin ışık çıkan ucuna takılan gri başlık. (Lazer ışığını karşıdaki hedefe yatay ve dikey olarak veriyor. Su terazili hedef kartı sayesinde artıkını düzeltebilirsiniz.) 


5. Sıfırlama ve artıkın düzeltme kartonu.


Site Lite SL-150 Sıfırlama Lazeri Kullanımı

1. Kitapçığında bulunan değerlere göre uç ve lastikleri lazerin sivri kısmına monte edip lazeri sıfırlanacak silahın namlusuna takın. Lastiklerin çabuk aşınıp kopmaması için yağ sürün. Lastik takmadan namluya takmayın namluya zarar verebilirsiniz. Engel teşkil ediyorsa alev gizleyen varsa sökebilirsiniz.

2. Hedef kartonu yaklaşık 7.5 metre (25 feet) mesafeye yapıştırın.


3. Silahı sabitleme imkanınız varsa sabitleyin. Yoksa destekli nişan alın ve nişan noktanızı bozmamaya çalışın.
4. Kartona nişan alarak kartonda bulunan lazer noktasına namludan çıkan lazer ışığını sabitleyin ve nişanı bozmadan silahın üzerinde bulunan nişan alma noktasını (bazı dürbünler de lazerli veya noktalı veya artı şeklinde) kartondaki artı işaretine gelene kadar ayarlayın. Bu ayar dürbün üzerindeki düğmelerden veya termal cihazların menüsünden yapılır.

5. Son olarak ayarlama sonrasında doğrulama atışı yapın.


Farklı silahlara montaj için kitapçıktaki değerler kalibre olarak verilmiş. Silahlar için Kalibre ve milimetre tablosuna bakarak seçebilirsiniz.


.50 calibre kaç mm
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Bu üründen almak istiyorum 0530 277 6372 telim

 2. aynı üründen elimde mevcut ama şıfırlamayı 25mt de yapınca mermi daga taşa gidiyor kullanılan mühimmat 7,62×51 nato

 3. satmak isteyen olursa bana ulaşsın 05070830690

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir