1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Sorry you can’t watch this content as guest. Please continue to create free account Virüsü


Sorry you can’t watch this content as guest. Please continue to create free account. 
Uyarısı.
Web sitelerinde reklam yerine “Sorry you can’t watch this content as guest. Please continue to create free account.” yazılı bir link çıkıyorsa zararlı yazılım/eklenti nedeniyle kaynaklanıyordur. 
s.rev2pub.com” uzantılı bir siteye link veren “continue” butonu var ve genel olarak farklı sitelere (örn.flixattic  veya 5starvidz gibi) reklam amaçlı yönlendirmeler yapıyor.


 Bu zararlı yazılım herhangi bir program veya tarayıcı eklentisi nedeniyle bilgisayarınıza gelmiş olabilir. Bununla birlikte muhtemelen girdiğiniz sitelerde resimlerin üzerine fare ile geldiğinizde reklamlar çıkmaya başlamıştır.

Adsense reklam yerinde çıkan bu uyarı adsense hesapları ile ilgili bir problem yaratıyor mu onu bilmiyorum.
Problem ben de elbetteki virüs cenneti chrome’ nüksetti. Diğer tarayıcılarla girildiği zaman normal reklamlar görünürken Chrome’dan girince Adsense reklam yerinde bu uyarı gözüküyor idi.

İlk bakmanız gereken yer chrome uzantıları (eklentiler). Orada işinize yaramayan bir uzantı varsa kaldırın.

YAC Yet Another Cleaner Programı Adsense Reklamlarını Engelliyor


Ben de bu sorunu yaratan ise YAC (Yet Another Cleaner) adlı program. Nasıl oldu nerden yüklendi bilmiyorum. Ama denetim masasından program kaldır kısmına girince görünüyordu.

Program Clean türü bir çerez vs temizlik programı görünümünde fakat kendisi bir virüs ve yukarıdaki gibi sorunlara neden oluyor. Bu bize göstere göstere yaptığı şey, arkaplanda ne yaptığı ile ilgili detaylı bilgim yok. Belki de sadece free olduğu için reklamla kazanma amaçlı böyle bir şey yapıp reklamların yerine kendi reklamını koyuyor. Bu durumda reklam geliri ile ayakta duran siteler için elbetteki gelir kaybı.

Ben programı kaldırdığımda sorun çözüldü. Aşağıdaki resimlerde de kaldırma anında verilen manşetler var.
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir