Spotify Blend Nasıl Yapılır? – Neye Göre Belirlenir
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Spotify Blend Nasıl Yapılır? – Neye Göre Belirlenir

Spotify Blend Nasıl Yapılır? – Neye Göre Belirlenir

Spotify Blend hizmeti uygulamayı kullanan kullanıcılar arasında sosyalleşme ve etkileşime geçme imkanı sunuyor. Bu hizmet ile Spotify uygulaması bünyesinde arkadaşlarınızla birlikte ortak bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Listeye şarkılar otomatik olarak eklendiği için ise her gün yeni müzikler dinleme şansını elde edebilirsiniz.

Spotify Blend Nedir?

Spotify uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu hizmet sayesinde kullanıcılar diğer insanlar ile otomatik bir şekilde çalma listesi oluşturma imkanına sahip oluyor. Bu sayede bir kişi ile bu hizmetten yararlanmak istediğinizde ikinizin de daha önce oynattığı şarkılar bu listeye kolay bir şekilde eklenir. Bu liste, listeye dahil olan kişilerin dinledikleri müziklere bağlı olarak her gün tekrar güncelleniyor. Böylece kullanıcılar yeni müzikleri kolay bir şekilde keşfedebiliyor. Bu listeye katılan tüm kullanıcılar listeye kendi arkadaşlarını ekleyebiliyor.

Spotify Blend hizmetinden aynı liste içerisinde en fazla 10 kişi yararlanabiliyor. Bu özellik için herhangi bir ücret ödemenize ise gerek kalmıyor. Spotify bu hizmeti hem normal hem de premium hesaplar için kullanıma açık tutuyor. Kendiniz dışında 9 kişiyi bu listeye dahil etme hakkınız bulunuyor. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınız ile keyifli bir şekilde etkileşime geçebilir, aynı türde müzikler dinleyebilirsiniz.

Spotify Blend Yapma Aşamaları Nelerdir?

Spotify Blend yapma aşaması kullanıcılar için son derece basit ve pratik nitelikler taşıyor.

  • Bu işlem için ilk olarak cihazınızda Spotify uygulamasına giriş yapmalısınız.
  • Ardından arama bölümüne Blend yazın ve tür seçimi yapın. Sonrasında oluştur butonuna tıklayın ve davet et seçeneğine dokunun.
  • Toplam dokuz adet arkadaşınızı mesaj ya da elektronik posta aracılığı ile bu listeye davet edebilirsiniz.
  • Arkadaşlarınız davetinizi kabul ettikten sonra otomatik bir şekilde çalma listeniz oluşturulur. Bu sayede arkadaşlarınız ile müzik zevkinizin ne kadar uyumlu olup olmadığını da görebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Spotify Blend Nasıl Kapatmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bu özelliği uygulamanızda kapatmak istiyorsanız ortak çalma listesine giriş yapmalı ve yukarıda yer alan üç nokta simgesine dokunmalısınız. Sonrasında ise ayrıl butonuna basarak bu ortak çalma listesinden pratik bir şekilde ayrılabilirsiniz.​

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir