1. Anasayfa
  2. İpucu

Superonline Fiber İnternet Bağlantı Sorunu


Turkcell TV+ cihazı modeme bağlandığı için, Turkcell Superonline modemi televizyonun yanına kuruyorlar. Modem görünmesin vs diye modemi lcd televizyon arkasına koyarsanız televizyon açıldığı zaman internet bağlantı hızını çok düşürüyor. 25 Mbps olan bağlantı hızı 1 Mbps kadar düşüyor. Wi fi sinyalinde düşme yok ama internet bağlantısı zayıflıyor.

Turkcell TV+ cihazı açık olduğu zaman değil televizyon açık olduğu zaman bu sorun ortaya çıkıyor. Çünkü televizyonun oluşturduğu manyetik alan internet bağlantı hızını aşırı şekilde düşürüyor. Wifi sinyali etkilenmiyor ama internet hızı çok yavaşlıyor.


Normalde Turkcell Tv+ cihazı internet bağlantısından farklı bir ip kullandığı için normalde fiber internet hızını etkilemiyor.

Turkcell TV+ ve Superonline ortak paketi ile birlikte yapılan fiber internet bağlantılarında Turkcell Tv açıldığı zaman bağlantı hızı düşüyor.

superonline  fiber internet hız sorunu

Normalde 25 Mbps olan bağlantı hızı Televizyon açıldığı zaman 1 Mbps ye düşünüyor.
Turkcell Tv+ ile Superonline Fiber internet bağlantısı yaptırırsanız TV+ cihazı modeme bağlandığı için modem televizyon yakınlarına konuluyor.

Turkcell Superonline modem televizyon açılınca internet hızı düşüyor.


Siz de farklı bir nedenle internet hızı problemi yaşıyorsanız sorunu bulmak için speed test uygulaması veya sitesine girerek modemle ilgili farklı varyasyonlarda hız testleri yaparak sorunu bulmaya çalışabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 28 Mart 2017

    Fiber internet baglantı sorunu var bizde. Ne yapsam, çözemedim. İnternet hızıda çok yavaş, sizin söylediginiz gibi Televizyonu açınca çok yavaşlıyor. Speed hız testini denedim, sizin tavsiyelerinizi uyguladım sorunum çözüldü. Çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir