Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor (Tüm Çözüm Yöntemleri)
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor (Tüm Çözüm Yöntemleri)

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor sorunu özellikle Huawei ve Xiaomi kullanıcıları tarafından dile getirilmektedir. Akıllı telefonlar, hayatımızı kolaylaştıran ve birçok işlevi tek bir cihazda birleştiren harika araçlardır. Ancak, kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan biri de sürekli olarak beliren reklamlar ile uğraşmaktır. Telefonda sürekli reklam çıkıyor ne yapmalıyım? Sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor Neden?

Telefonda isteğiniz dışında sürekli reklam çıkmasının bazı sebepleri bulunmaktadır bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Bazı uygulamalar, izinsiz bir şekilde reklam gösterme yetkisi alabilir. Bu durum, telefonunuzda sürekli reklam görünmesine neden olmaktadır.
  • Telefonunuza bulaşan zararlı yazılımlar, reklamları kontrolsüz bir şekilde göstererek telefonunuz üzerinden kazanç elde etmeye çalışmaktadır.
  • Tarayıcı ayarlarında yapılan değişiklikler veya tarayıcı tarafından açılan zararlı pop-up adı verilen yazılımlar da sürekli reklam sorununa sebep olabilir.

Android Telefonlarda Durduk Yere Reklam Çıkıyor

Akıllı telefonlar, gün içerisinde ayrılamadığımız, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi android telefonlarda da çeşitli sorunlar kullanıcıları rahatsız etmektedir. Android telefonlarda durduk yere reklam çıkıyor sorunu pek çok kişi tarafından çözülmek istenmektedir.

İsteğinizin dışında sürekli olarak reklam çıkmasının birden fazla sebebi olmaktadır.

İzinsiz reklam gösterme yetkisine sahip olan bazı siteler, reklamlar yayınlayarak para kazandırmaktadırlar.  İzinsiz reklam gösterme yetkisi alan bazı uygulamalar, kullanıcıyı rahatsız eden reklamları durduk yere ortaya çıkarabilmektedirler.

İnternet ve telefon hareketlerinden kaynaklı telefona bulaşan virüsler ve zararlı yazılımlar reklamları kontrolsüz bir şekilde görüntüleyerek beklenmeyen reklamlara neden olabilmektedir.

Tarayıcı ayarlarında yapılan değişiklikler veya tarayıcı tarafından depolanan çerezler, reklam sorununu tetikleyebilmektedir.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor Nasıl Engellerim?

Telefon kullanımı sırasında ortaya çıkan kişinin isteği dışındaki reklamlar pek çok telefon kullanıcısını olumsuz etkilemektedir. Telefonda sürekli reklam çıkıyor nasıl engellerim? Sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Sorunun çözümü için izleyebileceğiniz bazı adımları şöyle sıralayabiliriz,

  • Telefondaki uygulamaların izinlerini düzenleyerek, reklam göstermeye yetkili olmayan uygulamaların bu izinleri kullanmasını engelleyebilirsiniz. Ayarlardan Uygulamalar bölümüne gidin, ardından her uygulamanın izinlerini gözden geçirebilirsiniz.
  • Telefonunuza güvenilir bir antivirüs uygulaması indirerek, zararlı yazılımları tarama yapabilirsinizs. Zararlı yazılımları tespit edip temizleyerek reklam sorununu azaltabilirsiniz.
  • App Store veya Google Play Store’dan reklam engelleyici uygulamalar indirerek, tarayıcı veya uygulama içindeki reklam pop-up’larını engelleyebilirsiniz.
  • Eğer reklamlar tarayıcı kaynaklıysa, tarayıcı ayarlarını sıfırlayarak sorunu giderebilirsiniz. Telefonunuzdaki uygulamaları ve işletim sistemini güncelleyerek, güvenlik açıklarının kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonda Reklam Virüsü

Akıllı telefonlarımız, gün içinde sıklıkla kullandığımız en önemli yardımcılarımızdır. Telefonumuzda gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikler telefonumuza virüs bulaşmasına sebep olabilmektedir. Telefonlarda reklam virüsü, istenmeyen ve sürekli olarak beliren reklamların çıkmasına sebep olmaktadır.

Telefon virüsü

Reklam virüsü, bir mobil cihazın işletim sistemine bulaşarak, kullanıcıya istenmeyen reklamları sürekli olarak gösteren bir zararlı yazılım türüdür. Bu tür virüsler genellikle kullanıcıların bilgisi dışında, izinsiz bir şekilde uygulamalarla birlikte gelir. Veyahut zararlı sitelerden indirilen içerikler aracılığıyla cihaza bulaşır. İşin kötü yanı, genellikle bu reklamlar müstehcen içerikli olmaktadır.

Güvenilir olmayan kaynaklardan veya resmi uygulama mağazaları dışındaki platformlardan uygulama indirme, reklam virüsüne maruz kalma riskini artırabilmektedir. Bu nedenle istediğiniz uygulamaları resmi kaynaklardan indirmeniz gereklidir.

Eğer telefonda sürekli reklam çıkıyor diyorsanız, reklam virüsü bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun için telefonunuza antivirüs programı indirebilir ve tarama yapabilirsiniz. Virüs bulunmamasına rağmen hala reklam görülüyorsa; telefonunuzu sıfırlayarak sorunu kalıcı olarak çözebilirsiniz.

Chrome eklentileri telefona nasıl yüklenir biliyor musunuz? Android Chrome Uzantı Ekleme ve Kurma başlıklı yazımıza da göz atın ve öğrenin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir