Nasıl Yapılır?

Televizyon Yarışmalarıyla Dolandırıcılık Yapanlara Dikkat

Turksat uydusu üzerinde yayın yapan ve sürekli isimleri değişen uydu kanalları üzerinden düzenlenen sözde yarışmalar ile para ödülü, hediye kazandırma gibi vaatlere inanmayın.
Uydu Üzerinden Nasıl Dolandırıcılık Yapıyorlar?
Öncelikle bu tür kanallarda çok izlenen komedi filmleri veya komik videolar yayınlanıyor. Daha sonra aniden sözde yarışma programları devreye giriyor.
Hangi Tv Yarışması Dolandırıcı?
Bit çok farklı bulmaca yöntemi ile yarışma düzenliyorlar ama hepsinin mantığı aynı. Seyircilere çok basit bir bulmaca veya soru soruyorlar ama her ne hikmetse arayan hiç kimse cevabı bilmiyor. Bu arada ise spiker seyirciyi hipnoza alıp gaz bombardımanına tutuyor. Burada amaç yarışma cevabını vereceğiniz telefon numarasının aranmak suretiyle para kazanıyor olması. Yani sizler aradıkça sizden aşırı şekilde arama ücreti kesiliyor ve onlarda bu aranmadan dolayı para kazanıyor. Yaklaşık 20 dakika gibi süreler boyuncs çok basit bir cevabı bile kimse veremiyor ve bu süre zarfında gelen aramalardan vurgun vuruluyor. Tabi her numara yayına alınmıyor. Yayına alınanlar da yanlış cevaplar veren ayarlanmış kişiler. Doğru cevabı verenlere muhtemelen bildiğini ve bilenler arasında çekiliş yapılacağı veya sonucu beklemesi şeklinde beklemeye alınıyor. Ne kadar uzun görüşme o kadar vurgun.
Bu tür dolandırıcılık girişimlerini çevrenizi uyararak farkındalık yaratabilirsiniz.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu