GüncelNasıl Yapılır?

Threads Mesajlaşma Var mı? Threads DM Gönderme

Threads DM var mı?
Threads DM var mı?

Meta tarafından 6 Temmuz 2023’te kullanıma açılan yeni sosyal medya uygulaması Threads, kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı.Henüz 24 saat dolmadan milyonlarca kişiye oluşan Threads, yeni bir platform olması nedeniyle bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Bunlardan biri de sosyal medyada en çok ihtiyaç duyduğumuz mesajlaşma ya da DM özelliği. Peki Threads’da mesajlaşma özelliği var mı? Threads DM (özel mesaj) gönderme nasıl yapılır? Birlikte göz atalım…

Threads özel mesaj gönderme (DM) özelliği var mı?

Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal medya platformlarında gördüğümüz mesajlaşma özelliği maalesef Threads’da henüz bulunmuyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar mesajlaşma bölümünü göremeyince “Threads DM kutusu nerede?” şeklinde sorular yöneltiyorlar ancak Threads DM gönderme diye bir durum şu an için söz konusu değil. İlerleyen süreçte bu özelliğin uygulamaya kazandırılması bekleniyor.

Threads mesaj nasıl atılır? Threads DM gönderme

İçeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi Threads’da DM gönderme özelliği henüz bulunmuyor. Ancak Threads kullanıcıları platforma Instagram ile kayıt olmak ve Instagram kullanıcı adlarını kullanmak zorunda oldukları için mesaj göndermek istediğiniz kişiye Instagram üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin; Threads’da @kolayteknik kullanıcı adıyla yer alan bir kullanıcı, Instagram’da da aynı isimle yer alıyor. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin kullanıcı adını Instagram’da bulup mesaj gönderebilirsiniz. Şu an için farklı bir alternatif bulunmuyor.

Threads mesajlaşma özelliği yakında geliyor!

Threads’ın kullanıma açılması büyük sükse uyandırsa da ihtiyaç duyulan birçok özelliğin uygulamada yer almaması kullanıcılardan eleştiri aldı. En çok beklenen özelliklerin başında gelen Threads mesajlaşma yakında geliyor. Sosyal medya danışmanı olarak görev yapan, Meta’ya yakın kaynaklardan olduğu bilinen ve Instagram sızıntıları ile sık sık gündeme gelen Matt Navarra, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Threads DM özelliği, trend gönderiler, gönderi düzenleme gibi birçok yeni geliştirmenin yakın zamanda kullanıma açılacağını söyledi.

LEAKED: Instagram Threads Document Shows New Features Coming Soon… Including Messaging!

Adam Mosseri previously said Threads would not have a DM feature… Looks like that decision has changed https://t.co/pLlKJE72jt pic.twitter.com/CLlfQTEA9n

— Matt Navarra (@MattNavarra) July 14, 2023

Gündeme gelen diğer haberlere bakıldığında Meta’nın Threads için ilk getireceği yeniliğin mesaj gönderme özelliği olması bekleniyor. Threads mesaj gönderme işleminin Instagram ile ortaklaşa bir mesajlaşma sistemi ile yapılacağı tahmin ediliyor.

Bu yazımıza da göz atın; Threads Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu