Tiktok Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Tiktok Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Tiktok hesap kurtarma aşamaları hesabını kaybeden uygulama kullanıcıları tarafından büyük ölçüde merak ediliyor. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız endişelenmenize gerek yok çünkü bu sorunu basit adımlar ile çözmeniz mümkün. Bu adımları gerçekleştirmek ise yalnızca birkaç dakikanızı alıyor.

Tiktok Hesabı Neden Kapatılır?

Uygulama kullanıcılarının Tiktok hesaplarının kapatılmasının birkaç sebebi olabilir. Tiktok platformunun kuralları ihlal eden kullanıcıların hesaplarına son verdiğini söylemek mümkün. Eğer Tiktok uygulamasının sunduğu topluluk kurallarına uygun hareket etmezseniz kısa bir süre içinde hesabınızın kapatılması kaçınılmaz olur. Tiktok uygulaması uygunsuz davranışlar gösteren kişilerin ilk olarak videolarına ya da canlı yayınlarına ihlal uyarısı verir.

Eğer aldığınız ihlal uyarıları belirli bir sayıya ulaşmışsa hesabınız kalıcı olarak kapatılır ve bu andan sonra hesabınıza giriş yapmanız engellenir. Ancak Tiktok bu gibi durumlarda kullanıcılarına itiraz etme hakkı da tanır. Tiktok hesap kurtarma planlı bir şekilde hareket ettiğiniz takdirde mümkündür.

Tiktok Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Eğer Tiktok hesabınız kapatıldıysa bu durumun sebebi içeriklerinizin ihlal yemiş olmasıdır. İhlal uyarısı alan kişiler uygulamanın gerekli bölümüne giriş yaparak bu ihlal uyarısına itiraz edebilir. İtiraz etme aşamasını tamamladıktan sonra Tiktok yönetmeliğine itiraz ettiğinize dair bildirim gider. Eğer itirazınız onaylanırsa hesabınıza tekrar kavuşma şansınız bulunur. Hesabınız açıldıktan sonra ise ihlal yiyen  içerikleriniz hesabınızda belirli bir süre boyunca kalmaya devam eder.

Tiktok hesap kurtarma yöntemlerinden birisi de Tiktok yönetmeliğine elektronik posta göndermek olarak bilinir. Gerekli mail adresine itirazınızı ve durumunuzu açıklayan bir elektronik posta göndermeniz gerekir. Eğer Tiktok yönetmeliği itirazınızı haklı bulursa ve mağdur olduğunuza ikna olursa hesabınızı size geri verir. Tiktok yönetmeliğinden gelen hiçbir maili kaçırmamak için düzenli olarak takip etmenizde fayda var.

Sık Sorulan Sorular

Şifresini Unuttuğum Tiktok Hesabını Nasıl Kurtarabilirim?

Eğer Tiktok hesabınızın şifresini unuttuysanız hesabınızı kurtarmak son derece kolaydır. Bu işlem için şifrenizi unuttuğunuzu ifade eden butona tıklamanız yeterli olur. Sonrasında ise telefon numarası ya da elektronik posta seçeneklerinden birini tercih ederek hesabınızı nasıl kurtarmak istediğinize karar verebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir