GüncelOtomobil

Tüm Araçlar Elektrikli Olacak!

Norveç’te ki bir habere göre ülkede 10 yıl içinde petrol yakıtı kullanan araç kalmayacağından bahsedildi. Habere göre bu süre içinde petrol kullanan araçların satışı yasaklanacak.

Amaç carbon salınımını önleyip daha çevreci bir ülke olmak gibi olsada olayın bir ilginç yanı var. O da Norveç’in petrol ihraç eden bir ülke olması hatta ülkenin bu kadar refah seviyede olması da 1960’larda Norveç denizlerinde bulunan petrol ve doğalgaz yatakları sayesinde olması.

Bir diğer ilginç gelişme ise ABD kanadından geldi. Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın yöneticisi Elon Musk’ta bu haberi duyunca “Norveç’in benzinli araçları yasaklayacağını şimdi duydum. Ne harika ülke” diye paylaşımda bulunmuş.

Tabi bu haberin içeriği ve detayları zaman içinde ortaya çıkacaktır. Zira teknolojik gelişmeler şuan için sadece otomobil ve şehir içi toplu taşıma araçlarına yönelik olarak elektrikli  araç geliştirilebildiğini gösteriyor. Buna mukabil söz konusu planın sadece otomobil ve şehir içi araçları kapsayacağı muhtemeldir.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu