MobilNasıl Yapılır?

Turkcell’den 16 GB Cepten İnternet 6 TL’ye Nasıl Alınır?

    

turkcell%2Bden%2Bucuza%2Bbol%2Binternet%2Balma%2Byollar%25C4%25B1
Turkcell’den İndirimli Cepten İnternet Paketi Nasıl Alınır?


     Tukcell internet paketleri ve genel olarak tüm tarifeleri diğer operatörlerden biraz daha fazla gibi. İnternet paketiniz bittiğin de örneğin 1 hafta kullanım süreli internet alırsanız onun fiyatı da 10 TL. Bittiğini farketmez ve almaz iseniz tarifelere göre değişmekle birlikte ortalama 200 MB’lık her aşım için 5 TL faturanıza eklenir.
Benim size bahsedeceğim yöntemi kullanarak mevcut paketinizdeki internete ek olarak aylık 16 GB a kadar internet paketini 4 TL ile 120 TL arasında bir fiyata alabilirsiniz. (Yani 16 GB interneti 4 TL ye de alabilirsiniz 120 TL ye de)

Şimdi. Diyelim ki paketinizdeki internet kotası bitti ve fatura hesap kesim tarihinize 10 gün var. Hemen 532 yi tuşlayıp Turkcell Müşteri Hizmetlerini arıyorsunuz ve müşteri temsilcisi aracılığı ile ” fatura kesim tarihinize kadar 8 GB ek internet paketi almak istediğinizi ve otomatik yenileme yapılmamasını istediğinizi ” söylüyorsunuz. Yenilenmemesi önemli çünkü 8 GB aylık ek paketin normal fiyatı 60 TL ama siz bunu bir fatura içinde en fazla 2 kez kullandığınız gün kadar fiyata ama yine de 8 GB limitli olarak alabiliyorsunuz. Yani sizin hesap kesim tarihinize 10 gün kaldığı için 8 GB internete 10 gün x 2 TL = 20 TL faturaya eklenerek kullanabilirsiniz. Normalde 1 haftalık 1 GB internetin 10 TL olduğunu düşünürsek bedavadan biraz pahalı.

Ayrıca diyelim ki bu 8 GB Cepten internet paketini de 5 gün de harcadınız ve hesap kesim tarihine 5 gün kaldı tekrar arıyor ve aynı paketten alıyorsunuz ve bu kez faturanıza 5 gün × 2 TL = 10 TL daha eklenerek yine 5 gün içinde kullanabileceğiniz + 8 GB  daha internete sahip olabilirsiniz.

8 GB İnterneti 2 TL ye Almak da Mümkün


Bu kombinasyonu kullanarak özellikle belli bir günde yüklü bir internet kullanımı veya indirmesi yapacaksanız fatura kesim tarihinizden 1 gün önce arayıp 2 TL ye 8 GB internet alıp 1 gün içinde 8 GB kullanabilirsiniz.

Turkcell 16 GB Cepten İnternet 6 TL ye Nasıl Alınır?


Aynı mantıkla yola çıkarak hesap kesimden 2 gün önce arayıp 8 GB ve ertesi gün arayıp bir 8 GB daha alabilirsiniz bu şekilde  ilk pakete 4 TL ikinci pakete 2 TL olmak üzere toplam 6 TL ye fatura kesim tarihinize son 2 gün kala 16 GB internet kullanabilirsiniz.
Bildiğim kadarıyla bir defa aldığınız 8 GB paketi bitmeden ikincisi alınmıyor.
Bunu yaparken paketi aşmamak önemli çünkü 1 MB lık aşımdan sonra 200 MB kadar kullanabileceğiniz 5 TL lik yükleme yapılıyor. Yani siz aslında 5 TL veri 8 GB alabilecekken 200 MB cok için o ücreti faturaya ekliyorlar. Bunu önlemek için akıllı fatura özelliğini kullanmanızı tavsiye ederim. Akıllı fatura limit aşımınızı engeller ama isterseniz siz paket ekleyebilirsiniz.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu