1. Anasayfa
  2. İpucu

Türkiye’den PayPal Hesabı Açmak


Türkiye’de İkamet Edenler İçin PayPal Hesabı Açma ve Kullanma


PayPal Türkiye üzerinden girildiğinde üyelik kabul etmiyor. Bunun İçin biraz meşakkatli gibi görünse de kolaylıkla Türkiye’den Nasıl PayPal Hesabı açabileceğinizi anlatan bir rehberi sizler için hazırladık. 

Not: Yurtdışında adresi, banka hesabı ve yurtdışı telefon numarası olan kişiler, Türkiye’de de yaşasa PayPal Hesabı açabilir. 

Türkiye’den PayPal Hesabı açmak İçin gerekenler;


1. Ücretsiz VPN kullanmak:

PayPal üyelik aşamasında ve devamında girişlerde İngiltere’nin belirli  bir şehrinden çıkış yapmanızı sağlayacak VPN kullanmanız gerekiyor. 

Yani VPN uygulamalısını otomatik modda değil, sabit İngiltere lokasyonlu olarak seçmeniz ve onunla giriş yapmanız gerekiyor.

Ücretsiz VPN’e masaüstü cihazlarınız için opera tarayıcı uygulaması kurarak ulaşabilirsiniz. 

Mobil cihazlarınız içinse marketlere uygulamalar mevcut. 

2. İngiltere +44 Kodlu Telefon Numarası Almak

PayPal ilk girişte SMS doğrulaması isteyeceği için ve daha sonraki girişlerde de isteyebileceği için +44 lü bir numara almanız gerekiyor. Bu numaralar internet alışveriş siteleri üzerinden temin edilebilir. Makul fiyatlara 180 kullanımlık hatlar satılıyor ve 180 sonra da yükleme yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz. 

3. İngiltere’den Ücretiz Adres Almak

 PayPal üyelin esnasında adres isteyeceği için  ve Türkiye adresini kabul etmeyeceği için İngiltere’den adres vermeniz gerekiyor. 

Bunun İçin de İngiltere resmî posta sitesini kullanıyoruz. Bu siteye Türkiye’deki gerçek bilgileriniz girerek İngiltere de bir posta adresi alıyor ve o aldığınız adresi PayPal üyeliği esnasında kullanıyorsunuz. Adresi ücretsiz seçenekleri ve bireysel kullanımı seçerek alıyoruz.  (VPN uygulamanızı bu adresin olduğu şehre ayarlayınız)

https://www.ukpostbox.com/

4. Yurt Dışı Banka Hesabı:

PayPal hesabınızdaki paraları Türkiye’de çekebilmek için de Iban numaralı yurt dışı banka hesabı açma ihtiyacınız var . Bunun İçin de PayPal ın kabul ettiği https://wise.com/ online uluslararası para transfer sistemini kullanıyoruz . Wise üzerinden iban numarası almak için Türkiye’deki gerçek adres ve kimlik bilgilerinizle üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra hesabınıza 20 $ yatırarak dolar, paund gibi para birimlerine ait iban numaralarınızı öğrenip bu ibanı PayPal hesabınıza ekleyebilirsiniz. Tamam Yatırdığınız 20 $ ı geri çekebilirsiniz.

5. PayPal a Üye Olmak

Vpn i, adres aldığınız bölgeyle aktif ederek PayPal sitesine gidin ve İngiltere numaranızla üyeliğiniz oluşturun. 

Wise banka hesabınızı PayPal a üye olduktan bir hafta sonra  bağlayın .

PayPal hesabına wish banka hesabı nasıl tanımlanır?

Wish den hesap short code ve hesap numarasını alın.

PayPal banka hesabı eklemeye girin.

PayPal banka listesinde wish yoktur. Bir kaç harf yazın ve alt taraftan diğer banka ekle seçeceğini seçin.

Buraya wish sitesinden hesabınızın short kodu ve hesap numaranızı yazın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Hocam ben bu dediklerinizi yaptım hesabımda açıldı bu paypala bir tanede dolar hesabı eklesem olurmu doları paunda çevirmemesi için

  2. tam anlamadım ama paypal hesabı içerisinde farklı birimlerde hesap ekleme özelliği varsa eklemenizde bi sakınca olmaz.

  3. selam istanbulda yaşıyorum xat dan powers days alıcam kart bilgilerimi giriyom kabul etmiyor .paypala kaayıt olmak istiyorum ancak türkiye kodu yok nasıl ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir