1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Usb Killer Bir Saniyede Bilgisayarınızı Çökertebilir


Cihaz Usb Bağlantısına sahip herhangi bir alete Zarar Vermek İçin Kullanılabilir

Bir Rus araştırmacı masum bilgisayar veya herhangi bir cihaza takıldığı anda 1 saniye içinde anakart ve tüm devreye zarar verebilecek bir Usb Killer in prototipini geliştirdir.

Bu Prototip Usb Killer 2.0 normal bir Usb aygıta benziyor ama takıldığı anda sistemdeki negatif akımı 220 Volt ile yüklüyor. Yarım yamalak ingilizcemlen anladığım kadarıyla Şase yaptırıyor sonra da Ankaralı Namık deyimiyle bilgisayar “Şase yapmış gibi yüzünüze bakıyor”. Tabi bu da anakart başta olmak üzere tüm sistemin işini bitiriyor. 

Dark Purple adlı bir blog yazarı (korkun bizden) olan araştırmacı Usb Killer adlı bu icadının Usb Girişi olan tüm cihazları bu şekilde kullanılamaz hale getirebileceğini yazmış. Allah muhafaza akıllı telefonlar dahil.
Yani bu zararlı Usb aygıtı bildiğiniz o eski “aletime şey bulaşır” cinsi zararlar vermiyor bildiğin kökten cihazınızı yakıyor. Bu anlamda bakılırsa bunu anca terör örgütüleri kullanır gibime geliyor. Yani  virüste amaç ve en büyük etki yayılması bunda ise öyle bir olasılık yok donanım olarak bozulacak alete takılması gerekiyor. E birinin aletini yakmak için bunu alacağına bir yumruk atarsın bozulur zaten. Ama bu icatlar böyle başlar ben sana diyim yarın yazılım olarak bulaşan cinsini yaparsa o zaman sıçtık.

Bu Dark Purple bi de marifet gibi Lenovo bilgisayara bu yaptığı aleti takıp pc nin tuhaf sesler içinde anında kapanmasını ve tekrar açılmamasını video çekip youtube eklemiş. Ona da bakarsınız isterseniz.

Bu arada bu illet harddiske tam olarak zarar veremeyebilirmiş. 
Bu aletin Usb Killer 1.0 versiyonu varmış 110 Voltluk. Deyyus baya uğraşıyor demekki yapacak bunun programlısini.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir