Uygulama Sürekli Olarak Duruyor Hatası Çözümü
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Uygulama Sürekli Olarak Duruyor Hatası Çözümü

Uygulama sürekli olarak duruyor hatası birçok zaman kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu hatanın çıkmasının ise birbirinden farklı birkaç sebebi olabilir. Bu hatayı çözmek için öncelikle hata kaynağını bulmanız gerekiyor. Birkaç adımı tamamlayarak bu hatayı çözmeniz mümkün.

Sürekli Duran Uygulama Nasıl Düzeltilir?

Telefonlarınıza indirdiğiniz uygulamalar bazen uygulamayı kullanmanıza olanak tanımadan açılmayabilir. Uygulamaların telefonlarda açılmaması yaygın bir durumdur ve bunun için çözüm yolları mevcuttur. Sürekli duran uygulamayı düzeltmek için birtakım yollar mevcuttur. Bu yollar şu şekilde basitçe listelenebilir;

  • Android’inizi yeniden başlatın.
  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Android cihazınızdaki uygulamayı güncelleyin.
  • Google Play Hizmetlerini güncelleyin.
  • Uygulamayı durdurmaya zorlayın.
  • Uygulama verilerini temizleyin.
  • Uygulama izinlerini kontrol edin.
  • Uygulamayı yeniden yükleyin.

Görüldüğü üzere bu sorun genel olarak uygulama ayarları ya da güncellemeler ile ilgilidir. Telefonunuzda yer alan uygulamaların güncelleme aşamalarını düzenli bir şekilde yaparsanız böyle bir sorun ile karşılaşma olasılığınız düşer. Uygulama sürekli olarak duruyor sorununu görmekten sıkıldıysanız telefon ve uygulamalarınızı daha özenli kullanmalısınız.

Uygulama Hatası Neden Olur?

Her Android cihazı uygulamaların verilerini önbelleğe alır. Veri önbelleğe alma hizmeti bilgileri kaydeder, böylece aynı web sitelerini ziyaret ettiğinizde bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak bazen önbelleğe alınan bu bilgiler bozulabilir. Uygulama sorunlarındaki hata kayıtlı bilgilerinizden kaynaklanıyorsa verilerin temizlenmesi sorunu çözecektir. Gerekli işlemi yaptıktan sonra uygulamayı tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

Böyle bir durumda uygulamayı güncellemek de sorunu büyük ölçüde çözer. Eğer sürümünüz ile uygulama uyumlu değilse de uygulamanız durdurulabilir. Bunun için Play Store aracılığı ile uygulamanızı birkaç dakika içinde güncelleyebilirsiniz. Başka bir seçenek olarak ise uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırıp tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

Uygulama sürekli olarak duruyor hatası ile karşılaştığınızda tüm bu yöntem ve ipuçlarını deneyebilirsiniz. Birçok kullanıcının karşılaştığı bu sorun ile karşılaştığınızda herhangi bir şekilde tedirgin olmanıza gerek yok. Çünkü bu yaygın bir problemdir ve çözümü de oldukça basit nitelikler taşır.

Sık Sorulan Sorular

Uygulama Sürekli Olarak Duruyor Hatası En Kısa Nasıl Çözülür?

Bu hatanın çözümü için bilinen en kısa yöntem önbelleğinizi temizlemek olur.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir