Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır

Vodafone ödemeli arama bu hatta sahip kişilerin kullanabileceği bir yöntemdir. Bu arama çeşidi kişinin telefonunda arama yapmak için bakiyesi olmaması durumunda tercih edilir. Her hattın kendine göre farklı bir ödemeli arama seçeneği mevcuttur. Vodafone hattına sahipseniz de ödemeli arama yapmanız için birkaç tuşa basmanız gerekebilir.

Ödemeli Arama Nedir Ve Nasıl Yapılıyor?

Karşı ödemeli arama olarak da bilinen ödemeli arama, arayan tarafın, karşı taraftan ödeme yapması istenen bir arama yapmak istediği bir telefon görüşmesi olarak açıklanabilir. Ödemeli arama daha sonra alıcı tarafın bir sonraki fatura ekstresinde ücret olarak görünür. Böylece ödemeli arama yapan kişiler konuşma ücretini karşı tarafa devretmiş olur. Arama sırasında ise karşı tarafa bu ödemeli aramayı kabul edip etmediği sorulur. Karşı taraf kabul ettiği takdirde arama gerçekleşir. Eğer karşı taraf konuşma ücretini ödemeyi kabul etmezse telefonunuz kapanır ve bu kişi ile konuşma gerçekleştirmeniz mümkün olmaz.

Vodafone Ödemeli Arama Yapma Şartları

Vodafone ödemeli arama yapmak için tamamlamanız gereken birkaç adım bulunuyor. Bu adımları tamamladıktan sonra aramanızı karşı tarafa yönlendirebilirsiniz. Bu adımlar şu şekilde açıklanabilir;

  • İlk olarak telefonunuzun arama bölümüne girmeniz gerekir.
  • Aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını doğru bir şekilde yazın.
  • Numaranın önüne *149* yazın ve numaranın sonuna ise # simgesini ekleyin.
  • Tüm rakamları doğru girdiğinizden emin olun.

Bu şartları yerine getirdikten sonra telefonunuz ödemeli arama yapmanız için çalmaya başlar. Eğer karşı taraf telefonu açarsa ve ödeme yapmayı kabul ederse telefon konuşmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda siz Vodafone hattına sahipseniz ancak karşı taraftaki kişi bu hatta sahip değilse de ödemeli arama yapabilirsiniz. Her yöne ödemeli arama adı verilen bu işlem için ise aramak istediğiniz numaranın başına *135* ifadesini eklemeniz yeterli olur.

Görüldüğü üzere Vodafone ödemeli arama yapma işlemi son derece basit ve pratik bir şekilde gerçekleşir. Eğer hattınız faturalı değilse ve arama yapmak için yeterli bakiyeniz yoksa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Cezaevlerinde Ödemeli Arama Yapmak Mümkün Mü?

Cezaevleri mahkumlarına ödemeli arama yapmaları için imkan tanıyor.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir