İpucu

WhatsApp Artık Kriptolu

Whatsapp Artık Kripto ile Mesajlaşma Sağlıyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok yaygın Kullanıcı kitlesine rağmen güvenli mesajlaşma konusunda bazı rakiplerinden daha geride idi. Firma yeni hizmeti ile kullanıcıların mesajlarını korumak için yeni bir kriptolama sistemine geçtiğini ve yeni uygulamanın dünden (05.04.2016) itibaren aktif hale getirildiğini açıkladı.

WhatsApp kripto ayarlarını açmak için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Sistem kendi sunucuları üzerinde verileri şifreleyip gönderilen cihaza iletiyor.

WhatsApp, yeni güvenlik yazılımı sayesinde, bir kullanıcının yazdığı mesaj gönderildikten sonra şifreleniyor ve ancak alıcının telefonuna ulaştığında bu şifre çözülüyor.

MESAJLAR TAKİP EDİLEMEYECEK

Bu uygulama sayesinde mesajlar üçüncü kişiler ve telefonları takibe alanlar tarafından görüntülenemeyecek dense de her kapıyı açan bir kilit olduğunu unutmamak ve fazla güvenmemek lâzım.

WHATSAPP KRİPTOLU MESAJLAŞMA DA SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ MESAJLARDA KRİPTOLANACAK

1 milyar kullanıcısı bulunan Whats App, kriptolama sisteminin sesli ve görüntülü mesajlar için de geçerli olacağını bildirdi.

KİŞİSEL VERİLER KORUNACAK

Whatsapp 2014’te Facebook tarafından 22 milyar dolara satn alınmıştı ve yeni yönetim şahsi görüşmelerin güvence altında tutulmasının temel hedefleri olduğunu açıkladı.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu