İpucu

Android’de WhatsApp Zamanlı (İleri Tarihli) Mesaj Gönderme

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hemen herkes tarafından kullanılan oldukça işlevsel bir uygulama. Halen birçok yeni özellik eklenen uygulamanın maalesef eksik yönleri de mevcut. Bunlardan biri de zamanlı mesaj ya da bir diğer deyişle ileri tarihli mesaj özelliği. WhatsApp zamanlı mesaj gönderme işlemi Android işletim sisteminde ek uygulama yüklenerek yapılabiliyor. İçeriğimizde sizlere her iki işletim sisteminde WhatsApp zamanlı mesaj nasıl gönderilir, ileri tarihli mesaj gönderme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatıyor olacağız.

WhatsApp’ta zamanlı mesaj gönderme nasıl yapılır? (Android)

WhatsApp’ta uygulamasında maalesef ileri tarihli mesaj gönderme özelliği bulunmuyor. Ancak WhatsApp’ta zamanlı mesaj göndermek için farklı yöntem ve uygulamalar var. Bu yöntemler yardımıyla sorunsuz bir şekilde WhatsApp mesajlarını zamanlamak mümkün. Aşağıda yer verdiğimiz yöntemi kullanarak ileri tarihli mesaj gönderme işlemini yapabilirsiniz.

Android’te WhatsApp zamanlı mesaj göndermek için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu noktada imdadınıza Skedit WhatsApp Mesaj Otomatörü isimli uygulama yetişiyor. Uygulamayı aşağıda yer alan linkten indirip aşağıdaki aşamaları takip ederek zamanlı mesaj gönderebilirsiniz.

WhatsApp zamanlı mesaj gönderme uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codefish.sqedit

  1. Uygulamayı yükledikten sonra açtığınızda sizden hesap oluşturmanızı ya da giriş yapmanızı isteyebilir. Hali hazırda bir WhatsApp hesabınız olduğu için bu aşamayı “Skip” butonuna basarak geçebilirsiniz.
  2. Sonraki “Add Services” ekranında kullanmak istediğiniz servisleri eklemeniz istenecektir. Buradan WhatsApp seçeneğini işaretleyip “Done” butonuna basın. Butona bastıktan sonra uygulama kısa bir süre bekletecek ve ardından sizi ana ekrana yönlendirecektir. Skedit kullanımı
  3. Ana ekrana ulaştığınızda görselde olduğu gibi WhatsApp, WhatsApp Business, SMS gibi seçenekleri göreceksiniz. Buradan tekrar WhatsApp seçeneğini işaretleyerek devam edin. Eğer zamanlı mesaj işlemini WhatsApp Business’ta yapmak istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Skedit nasıl kullanılır?
  4. Bir sonraki aşamada uygulama sizden görselde olduğu gibi erişilebilirlik izinlerini isteyecektir. Burada Enable Accessibility butonuna tıklayın ve ardından telefon ayarlarında gerekli izinleri verin.
  5. Uygulama yükleme ve izinlerle ilgili ayarları tamamladınız. Sonrasında Schedule bölümünden zamanlamak istediğiniz mesajın gönderim zamanını tarih ve saat olarak belirleyin. İsterseniz Repeat bölümünden bu işlemi istediğiniz aralıklarda tekrar yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ardından mesajın gönderilmesini istediğiniz kişiyi seçmeniz gerekiyor. Bunun için “Add WhatsApp Recipient(s)” bölümüne dokunarak mesaj kutusunu kapatın. Uygulama sizi WhatsApp uygulamasına yönlendirecektir. WhatsApp üzerinde istediğiniz kişiyi seçtiğinizde Skedit de bu kişiyi zamanlanmış mesajın alıcısı olarak belirleyecektir. Skedit uygulama ayarları
  6. Bu aşamaların akabinde Skedit size iki tür gönderim seçeneği sunuyor. Birincisi Ask Me Before Sending seçeneği. Bu seçeneği aktifleştirdiğinizde uygulama zamanladığınız mesajın saati geldiğinde size bir bildirim gönderiyor ve onayınızın ardından ilgili mesajı gönderiyor. Bu seçeneği pasif hale getirdiğinizde ise uygulama size herhangi bir bildirim göndermeden belirlediğiniz tarih ve saatte alıcıya mesajı gönderiyor. Ancak bu seçeneğin sorunsuz çalışabilir olması için ekran kilidinizin kapalı olması gerekiyor. Kilit aktifken uygulama da aktif hale gelemiyor ve mesaj gönderme işlemini tamamlayamıyor.

WhatsApp ileri tarihli mesaj gönderme işlemi bu kadar. Skedit aracılığıyla istediğiniz zamana, istediğiniz tekrar sayısıyla mesajlarınızı zamanlayabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp Süreli Resim Gönderme içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu