WordPress Tema Adını Öğrenme Yöntemleri
  1. Anasayfa
  2. İpucu

WordPress Tema Adını Öğrenme Yöntemleri

WordPress tema adı öğrenme yöntemleri milyonlarca kullanıcı tarafından merak ediliyor. WordPress dünya üzerinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir araç olarak kullanılıyor. Birçok fonksiyonu bulunan bu araç özellikle web site oluşturmada ve yönetim aşamasında kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. 

WordPress Nedir?

WordPress, kendi web sitenizi ya da blogunuzu oluşturmanın en basit ve en popüler yolu denilebilir. Başka bir deyişle WordPress, GPLv2 kapsamında lisanslanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi olarak karşımıza çıkar. Bu herkesin WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabileceği ya da değiştirebileceği anlamına gelir. İçerik yönetim sistemi temel olarak, programlama hakkında hiçbir şey bilmenize gerek kalmadan web sitenizin içerik gibi önemli yönlerini yönetmenizi kolaylaştıran bir araçtır.

 

Wordpress İpucu
Wordpress Tema Adı Öğrenme

 

WordPress Teması Nasıl Belirlenir?

WordPress tema adı öğrenme unsurunun yanı sıra kullanıcılar nasıl tema belirleyeceğini de merak ediyor. Bir sitenin WordPress temasını belirlemek için çevrimiçi bir tema tespit aracı kullanabilir veya temayı sitenin kaynak kodunda manuel olarak bulabilirsiniz. WordPress, kolayca özelleştirilebilir temalardan oluşan geniş koleksiyonu ile bilinir. WordPress sitenizin tasarımı için ilham ararken görsel olarak çekici temalara sahip birçok siteyle karşılaşabilirsiniz. Tema araştırması yapmak temayı yükleyip web siteniz için özelleştirebileceğiniz için seçim sürecini hızlandırır.

Sitenin Hangi WordPress Temasını Kullandığını Öğrenme

Bir web sitesinin hangi temayı kullandığını öğrenmek için takip edilmesi kolay iki yöntem vardır. WordPress tema adı öğrenme şekilleri şu şekilde listelenebilir;

  • Bu işlem için ilk olarak tema algılama araçlarını kullanabilirsiniz. WordPress teması hakkında bilgi almak için bir sitenin URL’sini kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.
  • CSS dosyasını manuel olarak bulun ve Web sitesi sayfasına sağ tıklayın. Ardından Sayfa Kaynağını Görüntüle opsiyonunu seçin. Daha sonra Ctrl+F tuşlarına basın ve stili girin. Bu şekilde tema adını kolayca öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

WordPress Template Nedir?

WordPress Template için web sitesinin görünümünü açıklamak için kullanılan şablonlar ve sayfalar diyebiliriz.

WordPress Tema Nasıl Yüklenir?

Bu işlem için kontrol panelinde görünüm sekmesine tıkladıktan sonra temalar kısmına geçiş yapın Sonrasında ise tema ekle bölümüne basabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir