1. Anasayfa
  2. İpucu

Youtube Bu Video Kullanılamıyor Hatası!


Mobil cihazlardan Youtube Mobil uygulaması ile izlemeye çalıştığım bazı youtube videoları “Bu Video Kullanılamıyor” hatası veriyor ve videoyu oynamıyor. Ama diğer videoları oynatabiliyor.Bu problemin bir kaç nedenden kaynaklanıyor olabilir. Onun için çözüm yöntemi olarak bir kaç yol göstereceğim bunlardan biri problemi çözer.

Bu Video Kullanılamıyor Hatası Çözümü

Çözüm yöntemlerine başlamadan önce ilk olarak Youtube uygulamasından bu hatayı alıyorsanız uygulamadan çıkış yapıp cihaz uygulama geçmişi ve ram i silerek girin. Tarayıcıdan ise aynı şekilde tarayıcıdan çıkıp girip deneyin. Düzelmez ise aşağıdaki yöntemleri sıra ile deneyin.

1. Hata sebebi videoyu yükleyen kişinin “mobil platformlarda görüntüleme” seçeneğini devre dışı bırakmasından dolayı YouTube mobil uygulama ve mobil siteden açılamaz olmasından olabilir. Bunu çözmek için elinizde mobil cihaz da olsa tarayıcı ile YouTube masaüstü versiyonunu açıp videoyu ordan izleyin. Sorun ortadan kalkacaktır. 

2. Hatanın sebebi videonun engellenmiş olmasından dolayı olabilir bunun için dns ayarlarınızı değiştirin. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yapın.

3. Hata sebebi yine videonun engellenmesi veya içeriği nedeniyle belirli bir bölgeye uygulanan telif politikası olabilir. Bunu çözmek için de VPN kullanarak aktif ettikten sonra videoyu açmayı deneyin. VPN uygulamasından location olarak da Amerika veya İngiltere gibi farklı  konumları seçerek deneyin.

4. Hala olmazsa Tube Mate vb programlardan biri ile videoyu cihaza indirip izlemeyi deneyin.E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 28 Mart 2017

    https://support.google.com/youtube/answer/157177?hl=trBu linke bakın. Videoyu Düzenle Seçeneğinden "Herkese Açık" yapın. Zaten bu şekildeyse başka bir hata vardır. Bahsettiğiniz ayar artık yok.

  2. 28 Mart 2017

    Ben youtuba video yukledim.masaüstü bilgisayarda görünüyor. Ama telefonda bu video kullanılamıyor hatası var. Mobil platformlarda görüntüleme seçeneğini nasıl bulucam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir